בשלהי אביב 2016 הוזמנו ע"י בני משפחה בצרפת לבוא בסתיו להתארח אצלם למשך 10 ימים. אמנם זהו לא ביקור ראשון אצלם אבל הפעם החלטתי שלא אשב כמו גולם ואאזין לשיחות בשפה הצרפתית ולא אבין מילה אלא אעשה מאמץ ללמוד את השפה ולהשתלב.

פניתי בקיר שלי בפייסבוק אל חברי בבקשה להמלצה על מורה לצרפתית בכרמיאל. קיבלתי מספר המלצות אבל שתיים מהן המליצו בחמימות יתרה על סבין יעקובוביץ.

.... התקשרתי והתאהבתי בה כבר משיחת הטלפון הראשונה והנעימה. המבטא הצרפתי העדין, קולה הרך והמשכנע הקל עלי את ההחלטה לבחור בה כמי שאצלה אנסה ללמוד ולו במעט את השפה הצרפתית.

קבענו להיפגש ... ... הבנתי עוד מבלי לדבר שהבחירה שלי הייתה נכונה. ...סבין הסבירה לי מה עומד לפנינו, איך יתנהלו שיעורי השפה כשהיא כבר אוחזת במילון המתאים, בשיחון שיקל עלי ...

ללא היסוס קטן עשיתי את הבחירה המיידית בה.. והרווחתי.

הרווחתי הכרות בראש וראשונה עם אישה מדהימה בעלת עומק וידע אינסופיים ואהבה לשפה. השיעורים התנהלו באווירה נעימה ואישית מתובלים בסיפורי ההיסטוריה של צרפת ושל התפתחות השפה הצרפתית...

...הזמן שלי היה קצוב מאד עד הנסיעה ובכל זאת ניסינו לדחוס במשבצת הזמן המצומצמת כמה שאפשר כדי שיהיו לי די כלים ראשוניים לתקשורת עם המארחים שלי ותוך כדי כך גם להבין את יסודות הדקדוק הצרפתי, ההטיות, מבנה המשפט, נוסחי הנימוס, פניות לזכר ונקבה ושיח יומיומי שוטף. ....מועד הנסיעה הגיע וחששתי שכשאת לא לידי לא יהיה בי האומץ להגיד ולו מילה אחת בצרפתית ואז........הגענו אל מחוז חפצנו ואני עם מעט הידע שהספקתי לצבור הפכתי לחביבת הקהל כדוברת צרפתית ... כולם העריכו את הרצון העז שלי לדבר בשפתם ולהשתלב ..אני אישית מלאת סיפוק על שהפעם שלא כבפעמים הקודמות העזתי וזה כמובן בזכותך. 

...אז תודה לך סבין היקרה שזכיתי בך כמורה, כחברה ומבטיחה שברבות הימים כשהימים שלי יהיו פחות דחוסים, אשוב אל הכסא שלי בחדרך החם והמזמין להמשך לימודי השפה הצרפתית.

תודה על מי שאת ומה שאת.

בהצלחה בכל משעולי חייך. 

 מיקה גוזלן 

לימודי הצרפתית עם סבין היו מרתקים במיוחד,הלימודים הועברו בצורה מעניינת ועניינית,סבין מוכנה לעזור לתלמיד בכל דרך אפשרית כדי שיגיע להצלחה המירבית  ,סבין עזרה לי במיוחד בלימודי הספרות הצרפתית לקראת בחינת הבגרות

 אור כהן וורגפט

  • Vimeo Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Vimeo Clean