אתם מעוניינים לעשות עסקים עם מדינות הדוברות צרפתית ?

קודם, סיפור קצר ועסיס...

לפני כמה שנים, חברת ילדות מצרפת, מרי-אן קוראים לה, המכהנת מנהלת משאבי אנוש- צרפת של בחברת היי-טק בין הגדולות בשוק העולמי, סיפרה לי על המפגש המשונה ומפוספס בין צוות מתכנתי אותה החברה לבין מהנדסים מחברת היי-טק ישראלית אשר הוזמנו לפריז לנסות לקדם ייצור מוצר חדש...למרות שליטתה בטכניקות ניהול כוח אדם, חברתי לא צלחה ליצור קשר עבודה פורה בין העובדים וכל צוות נשאר בפינה שלו, הכוונה שבתום השבוע לא נוצרה אינטראקציה...הכל היה שונה, הביגוד, שעות העבודה וארוחות, נהלים ושיטות עבודה...אפילו בארוחת הערב החגיגית המשותפת לא הצליחו ליצור שיחה, היה מורגש שכל אחד חושש מלגעת בנושא רגיש...מרי-אן שיתפה אותי בפספוס הגדול ברמה העסקית אשר נבע ישירות, לטענתה, מחוסר תקשורת בן-אישית בין המהנדסים משתי המדינות שהיו, לדבריה, אנשים נחמדים ופתוחים...אם תוכנית העבודה של אותה שבוע הוכנה בקפדנות, התעלמו מצורך להכין את האנשים למפגש בין תרבויות עם קולגות עבודה...מה שנראה הזדמנות עסקית מבטיחה הסתיים בחוסר התקדמות. בתום השבוע, ה"לקוח הפוטנציאל" מצרפת החליט לא להמשיך את הקשר העסקי עם החברה הישראלית מהרצלייה...

מוסר השכל...בצרפת תדבר על מה שמעניין צרפתיים...

על פניו, שפה נתפסת לכלי הבלעדי ליצירת תקשורת בן אישית.

רצוי אך לא חובה וקיימים דרכים אחרות, למשל על בסיס יצירת "מכנה משותף".

כולנו חושבים קודם על תחום העסקי המשותף לאיש עסקים הישראלי לבין העסק מחו"ל, למשא ומתן על עצה וביקוש...

בראש ובראשונה, צריך לדאוג למפגש בן אישי, זהו שייצור את האקלים להיכרות.

שיחה על נושא אשר ייצור עניין משותף לשני הצדדים תתרום לפתיחת לבבות, מה שיכין את הקרקע לנושאים "תכלס".

תדמיינו שאתם מגיעים לפגישה הראשונה, מחליפים כמה מילים על הנסיעה ועל מזג האוויר, על המלון שבו אתם מתכוננים ללון ו...?...עכשיו נניח שהגעתם "מצוידים" במושגים, בכלים תרבותיים שיקנו לכם ביטחון עצמי ...עד כדי שאתם מרגישים מוכנים להתקרבות נוספת וחיובית.

אתם תכננתם מראש לשתף את המארח שלכם על כך שבארץ משמיעים הרבה שירים בצרפתית, על תרבות היין המתפתחת במדינתנו, על מחלבות המייצרות גבינות בסגנון הצרפתי וכו'....תופתעו להרגיש את תגובת האורח הצרפתי !

פשוט צריך להתכונן ולדעת מהם הנושאים הראויים וחיוביים לשיחה ואילו נושאים לא לפתוח בשום אופן !

ידע הוא כוח ובין מדינות ותרבותיות ידע פותח לבבות ודלתות.

אם תפתחו עם לקוח צרפתי בשיחה, אף קצרה , על אומן או דמות אהובים במיוחד ע"ד צרפתיים, אתם תגרמו אצל איש-השיח שלכם הרבה עניין וסימפטיה, מה שירכך את הנגיעה בנושאים העסקיים פרופר.

ללמוד שפה עד לרמה שתאפשר להתבטא בה לוקח זמן שלפעמים אינו עומד לרשותכם.

לעומת זאת ובמעט זמן, אנו נלמד על נושאים האהובים לליבם של דוברי הצרפתית, נושאים ייחודיים ומתאימים בהתאם למדינת השותפים העסקיים שלכם.

פשוט כך, דרך שיח מותאם ואישי, אתם תרכשו את היתרון שלכם ותקרבו את ההזדמנויות העסקיות.

כל אחד בתחומו, היי-טק, יקב, חקלאות, מטבח וקונדיטוריה, בית אופנה ועוד...כל אחד יכול להגיע  לפגישה ממקום אחר, מותאם ומדויק ...

בזכות היכרותי המעמיקה, אוטנטית ואינטימית עם תרבות צרפת ומנטליות אזרחיה, בזכות ידע וניסיון עם מדינות אחרות הדוברות צרפתית, אדריך אתכם ליצירת קשר ברמה אחרת ובגובה העיניים.

בזכות הכישרון הישראלי, אחרי כמה מפגשים, תצאו ל"דרך" מצוידים בכלים תרבותיים ותיצרו הפתעה נעימה.

בזכות ניסיוני המקצועי בתחומים רבים בצרפת ובארץ, אתפור עבורכם הדרכה SUR MESURE "לפי מידות" !

צרו קשר

אני מזמינה אתכם לשבור את הקרח!

כשאתם עושים עסקים עם צרפת חשוב שתדעו לא מעט על התרבות, הקולינריה ולא יזיק לכם לדעת כמה מילים חשובות כדי לפתוח חלון עסקי טוב יותר עם עסקים מצרפת או מדינות דוברות השפה כמו בלגיה, לוקסמבורג, מדינות רבות באפריקה ובקנדה.

אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר, לספר לי על הקשרים העסקיים שיש לכם ואני אתפור לכם תוכנית שתעזור לכם לפתוח בשיחה, ליצור מכנה משותף כי דיבור בשפה והיכרות אפילו שטחית תעזור לכם לסגור את העסקה.

סבין יעקובוביץ'

sabine.jb50@gmail.com

052-6639790

  • Vimeo Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Vimeo Clean